Trudno znaleźć osobę, która w swoich butach czuje się idealnie komfortowo. Niezależnie od trybu życia pojawiają się problemy ze stopami. Dotyczą zarówno osób, które pracują na siedząco i mają zbyt mało ruchu, jak i osób pracujących w pozycji stojącej, a także uprawiających sporty. Zniekształceniom stóp sprzyja także nadwaga i niektóre choroby. W specjalistycznych sklepach z obuwiem można znaleźć różnego rodzaju wkładki ortopedyczne – przeznaczone na całą stopę, palce lub piętę.
Niezależnie od ich jakości i materiału z jakiego zostały wykonane mają jednak wspólną, zasadniczą wadę. Nie są dopasowane do konkretnej stopy, a jedynie do jej długości określonej rozmiarem obuwia. Dlatego nie zawsze spełniają swoją rolę. Przy nietypowym kształcie stopy lub większych zniekształceniach mogą powodować uczucie dyskomfortu, ból i zmęczenie stopy, a nawet doprowadzić do pogłębienia wady.
Gdzie można zamówić wkładki ortopedyczne na miarę?
Fororto.pl to gabinet, który specjalizuje się w dobieraniu wkładek ortopedycznych na indywidualne zamówienie pacjenta. Przed przygotowaniem wkładki przeprowadzane są szczegółowe badania podoskopem, na specjalnej macie i bieżni analizowany jest naciks stopy na powierzchnię zarówno w czasie chodu i biegu jak i w pozycji stojącej. Po badaniach pobiera się specjalnym urządzeniem odcisk stopy na podstawie którego powstaje optymalnie dopasowana wkładka. Cały proces trwa bardzo szybko i po jednorazowej wizycie pacjent fororto.pl może opuścić gabinet z nowymi wkładkami. Na wizytę należy się umówić telefonicznie. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą najczęściej noszone obuwie i przyjść w wygodnym, sportowym ubraniu. Wkładki oferowane przez fororto.pl można stosować w różnego rodzaju butach i przekładać je w miarę potrzeby. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kształt i przeznaczenie obuwia musi być podobne. Wkładki z butów do górskiego trekkingu nie będą pasować do obuwia wizytowego i odwrotnie.
Jakie schorzenia korygują wkładki ortopedyczne?
Najczęściej spotykane wady stóp to różnego rodzaju halluksy, płaskostopie, bóle stawów, odciski, koślawość pięt lub kolan, zniekształcenia stopy związane z chorobami reumatycznymi lub cukrzycą. Wkładki przydadzą się również osobom uprawiającym sport, a także wspomogą leczenie kontuzji. Lecznicze wkładki stosowane u dzieci mogą powstrzymać powstawanie wady stóp lub kręgosłupa. Specjalne wkładki przeznaczone są dla seniorów – w porę zastosowane mogą zapobiec dalszym zmianom i wyeliminować konieczność leczenia operacyjnego. Kolejnym rodzajem są wkładki ortopedyczne dla osób, które pracują na stojąco.
Artykuł sponsorowany