Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maseczek przeciwsmogowych. Jednak nie wszystkie są na tyle dobrze wykonane, by można je było nazwać skutecznymi. Nieodpowiedni system filtracji, zła jakość wykonania, niewygodne zapięcia, nieprzyjemny w dotyku materiał itd. Inaczej jest w przypadku masek antysmogowych Respro. Tutaj jakość idzie w parze ze skutecznością. Co za tym stoi? Dowiedz się więcej.
Co to jest maska przeciwsmogowa?
Maseczki przeciwsmogowe mają na celu ochronę użytkownika przed zanieczyszczeniami z otaczającego powietrza. W miastach i terenach uprzemysłowionych chodzi głównie o drobnocząsteczkowe zanieczyszczenia emitowane z oparów oleju napędowego, pyłu i źródeł spalających paliwa kopalne. Dobre maski mają wbudowane stałe lub wyjmowane filtry, które pomagają znacznie zmniejszyć wdychanie szkodliwych cząstek z zanieczyszczonego powietrza. Nie wyglądają tak jak zwykłe maseczki chirurgiczne, które zakrywają usta i nos, mocno odstają i trzymają się jedynie na pętelkach założonych na uszy.
Porządne maski antysmogowe filtrują nawet 99% cząstek stałych, są skuteczne także w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusów, dobrze dopasowują się do twarzy oraz zapewniają komfort noszenia i oddychania. Takie są właśnie maseczki marki Respro, która produkuje te środki ochrony już od 1993 roku.
Maseczki antysmogowe Respro z wymiennymi filtrami
Jakość każdej maseczki przeciwsmogowej definiuje jej serce, czyli odpowiedni filtr oraz zawory. To właśnie zastosowanie najnowszych technologii odpowiednich filtrów w produktach Respro pozwala przechwycić niebezpieczne cząsteczki i substancje znajdujące się w powietrzu, a przy tym umożliwia swobodne oddychanie. Filtry marki Respro można podzielić na trzy podstawowe typy:
- submikronowe filtry Hepa-Type wykonane w technologii L-Resistance, która pozwala na uzyskanie zmniejszonego oporu powietrza przy oddychaniu. To szczególnie ważna funkcja dla osób aktywnych fizycznie, które trenują na wolnym powietrzu.;
- węglowe filtry DACC zrobione z nowoczesnego materiału, który filtruje szkodliwe substancje chemiczne;
- filtry kombinacyjne, które skonstruowane są zarówno z powłoki Hepa-Type jak i DACC.
Warto podkreślić, że marka Respro zadbała o to, aby zastosowane filtry można było łatwo wyczyścić po każdym zdjęciu maseczki lub założyć nowy, gdy stary straci swoją żywotność.
Najlepsze maski dla osób aktywnych
Za jakością masek antysmogowych Respro stoi uznanie tysięcy zadowolonych klientów z całego świata. Maska przeciwsmogowa tej marki cieszy się szczególną popularnością wśród sportowców i osób aktywnych. Ergonomiczny kształt, mocne zapięcie, lekka konstrukcja, zawory wydechowe ruchome skrzydełka, dzięki którym można zwiększyć przepływ powietrza przez membranę zaworów oraz wysokiej jakości materiały sprawiają, że w takich środkach ochrony przyjemnie się biega, jeździ na rowerze itd. Maski Respro uznawane są za najlepsze w tej dziedzinie produkty, które idealnie nadają się do uprawiania sportu w warunkach miejskich. Oferują zarówno skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami, jak i niski opór oddychania.
Maska przeciwsmogowa Respro dopasowana do indywidualnego stylu
Maseczka przeciw zanieczyszczeniom powietrza nie musi być mało estetyczna. Nowoczesne modele masek antysmogowych Respro pozwalają na ich dopasowanie do indywidualnego stylu. Niezależnie od tego, czy szukasz produktu do uprawiania sportu, do pracy czy na uroczystą kolację, zawsze znajdziesz coś dla siebie. Od kolorowych i sportowych po eleganckie i subtelne maski, które ładnie się prezentują i dobrze działają. Poza tym masz możliwość dopasowania odpowiedniego rozmiaru maseczki do wymiarów Twojej głowy i twarzy. Pamiętaj, że tylko perfekcyjnie dobrana ochrona wiarygodnie spełni swoje zadanie.
Jakość potwierdzona certyfikatami
Wysoką jakość maseczek antysmogowych Respro potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Ich obecność jest bardzo ważna, bo gwarantuje, że produkt jest bezpieczny i skutecznie działa. Chodzi przede wszystkim o spełnienie wymogów normy EN149:2001 + A1:2009 oraz oznaczenie CE i Deklaracji Zgodności w sprawie regulacji środków ochrony indywidualnej.
Artykuł sponsorowany